Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Γερανίου (Μόδι)

Αυτός είναι ο δικτυακός ιστότοπος του Νηπιαγωγείου μας. Ελπίζουμε να γίνει μια πύλη επικοινωνίας, χαράς, παιχνιδιού,  δημιουργίας για όλους μας!

Σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης ή για εξυπηρέτηση κατά την περίοδο αναστολής των διδακτικών εργασιών του Νηπιαγωγείου λόγω του κορονοϊού

μπορείτε να επικοινωνείτε με την Προϊσταμένη

Αναστασία Μακράτζη

στο τηλέφωνο

6971987447

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΜΕΧΡΙ 28-03-2022

Εγγραφές 2022-2023

Το Νηπιαγωγείο Γερανίου δέχεται για εγγραφή για το Σχολικό Έτος 2022-2023 παιδιά τα οποία έχουν γεννηθεί τα έτη 2017-2018 και ανήκουν στην περιφέρεια Γερανίου και των γειτονικών περιοχών. Άρα, ΆνωΓεράνι Κάτω Γεράνι -από τα όρι α του Πύργου Ψηλονέρου μέχρι τη γέφυρα του Πλατανιά-, Μόδι, Λουτράκι, Μανολιόπουλο.

Οι εγγραφές θα γίνουν ηλεκτρονικά από 01-03-2022 έως και 20-3-2022

Πατήστε για να διαβάσετε την Εγκύκλιο εγγραφών στοΕγκύκλιος Εγγραφών Νηπιαγωγείο 2022-2023

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΕΡΑΝΙΟΥ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ: ΜΟΔΙ

Κινητ. ΤΗΛ. : 6946986383

ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ Η  ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ

Επικοινωνία με την Προϊσταμένη

στο τηλ.: 6946986383

ή στο email:   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Δείτε και την ιστοσελίδα του σχολείου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο Γερανίου για το σχολικό έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθούν από

1-3-2022 έως 20-3-2022

ΒΗΜΑ 1

1.Η αίτηση γίνεται ηλεκτρονικά από τους γονείς στην ηλεκτρονική δ/νση

η είσοδος γίνεται με του κωδικούς που έχετε στο taxinet

ΠΑΤΗΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Απαιτείται να αναρτήσετε σε ψηφιακή μορφή  έγγραφο από το οποίο αποδεικνύεται η διεύθυνση κατοικίας Λογαριασμό ΔΕΚΟ, μισθωτήριο συμβόλαιο, ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο από το οποίο να προκύπτει ρητά η διεύθυνση κατοικίας.

Στο νηπιαγωγείο Γερανίου εγγράφονται παιδιά που η μόνιμη κατοικία τους είναι στις περιοχές :

Πάνω Γεράνι Κάτω Γεράνι από τα όρια Πύργου Ψηλονέρου μέχρι τη γέφυρα του Πλατανιά, Μόδι, Λουτράκι, Μανολιόπουλο.

(Πατήστε για να δείτε έγγραφο με τα όρια των σχολείων)

Φέτος στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται μαθητές/τριες που την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής συμπληρώνουν την ηλικία των τεσσάρων (4) ετών.

Συγκεκριμένα, εγγράφονται στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2022-23, μαθητές

γεννημένοι το 2017 και 2018.

Η φοίτηση είναι υποχρεωτική και για τις δύο ηλικίες!

ΒΗΜΑ 2

Δικαιολογητικά που θα προσκομίστε στο νηπιαγωγείο με φυσική παρουσία κατά τις ώρες 13:00 έως 14:00 το αργότερο μέχρι 18-3-2022

1.το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή και (το παίρνετε από το νηπιαγωγείο ή μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ (κλικ)Ατομικό Δελτίο Υγείας  το συμπληρώνει ο παιδίατρος)

2. το βιβλιάριο υγείας ή άλλο στοιχείο από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Στην περίπτωση μαθητών με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες οι γονείς/ κηδεμόνες συνυποβάλλουν γνωμάτευση από Κ.Ε.Σ.Υ. ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη αρμόδια δημόσια υπηρεσία, χωρίς αυτή να αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής.

Γ. ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΩΡΗΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ

α. Προϋποθέσεις εγγραφής στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα

Στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα δύνανται να εγγραφούν όλοι οι μαθητές

β. Προϋποθέσεις συμμετοχής μαθητών στο τμήμα πρόωρης υποδοχής (7:45-8:30):

I. Στο τμήμα πρόωρης υποδοχής δικαίωμα συμμετοχής έχουν νήπια/προνήπια τα οποία είναι εγγεγραμμένα και φοιτούν στο ολοήμερο πρόγραμμα.

II. Ο ελάχιστος αριθμός για τη λειτουργία του τμήματος πρόωρης υποδοχής είναι τα 5 νήπια/προνήπια.

ΙΙΙ. Η ώρα προσέλευσης είναι 7:45-8:00 και η ώρα αποχώρησης 16:00

Αλλοδαποί Μαθητές/Μαθήτριες που προέρχονται από χώρες του Εξωτερικού

Πιστοποιητικό Γέννησης ή Ληξιαρχική Γέννησης

Όλα τα παραπάνω έγγραφα επίσημα μεταφρασμένα στα ελληνικά από την αρμόδια Υπηρεσία του Υπουργείου Εξωτερικών ή από πιστοποιημένο δικηγόρο για το σκοπό αυτό.

Επικοινωνία με την Προϊσταμένη

τηλ. σχολείου: 28210-61488

στο κινητό τηλ.: 6946986383

ή στο email: amakratzi@windowslive.com

email σχολείου:   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Όσοι δεν έχουν πρόσβαση σε ηλεκτρονικά μέσα να επικοινωνήσουν με την Προϊσταμένη για να γίνει η αίτηση στο νηπιαγωγείο

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΔΩ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

agiasmos-1280x720

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι στο Νηπιαγωγείο Γερανίου στο Μόδι ο αγιασμός θα τελεστεί στις 10:00 π.μ. το πρωί την Δευτέρα 13-09-2021.

Τα παιδιά λόγω COVID θα συνοδεύονται από έναν μόνο γονιό.
Θα φορούν μάσκα και το παιδί και ο γονιός.

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα στον αγιασμό τα παιδιά χρειάζεται να έχουν κανει το σελφ τεστ το οποίο  θα το πάρετε από τα φαρμακεία σε εργάσιμες ώρες δηλαδή όχι σε εφημερεύοντα ( Κυριακή ή Σάββατο απόγευμα ή βράδυ) γιατί οι πλατφόρμες κλείνουν τότε. Θα παραλάβετε έως 17/9 δηλαδή για τις επόμενες 3 εβδομάδες  θα ζητήσετε 6 δωρεάν self test. Θα δηλώνετε κάθε φορά  το αποτέλεσμα στην πλατφόρμα https://self-testing.gov.gr το οποίο θα μας δείχνετε.
Οι νηπιαγωγοί

Καλή Σχολική Χρονιά

Επικοινωνήστε μαζί μας ως εξής:

Διεύθυνση: Μόδι (Δήμου Πλατανιά) Χανιά Κρήτη

ΤΚ: 73014

Τηλ : 28210 61488

E:mail:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.